Wersja do druku

3 strony: < 1 2 3

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
A ja mam nieco inne podejście do tego, co się u nas nazywa donosicielstwem...

Może przez to, że pobyłam kilka lat w państwie, które z socjalizmem nie miało nic wspólnego, a w którym zachęca się ludzi do informowania o przypadkach łamania prawa, przepisów podatkowych i wyłudzaniu świadczeń od państwa.

U nas takie informowanie kojarzy się właśnie z "minioną epoką", ale w tamtym państwie - nie. I gdyby tak popatrzeć na to z boku, bez emocji - to jest w takich zachętach dużo racji.

W końcu - to osoba łamiąca prawo powinna się bać i uważać na każdy swój krok i każde słowo, a nie ten, kogo brzydzi naigrawanie się z prawa i okradanie państwa - czyli nas wszystkich...

Ania
TO NIE JEST WĄTEK O DONOSICIELSTWIE. Proszę o niewytwarzanie wielowątkowości. JA TU SPRZEDAJĘ MASZYNY I PRÓBUJĘ ZAROBIĆ NA NOWĄ ZABAWKĘ!


A co do skrytej, aczkolwiek zalanej żółcią niejakiej taminy - a zapewne jest to dobrze znana nam koleżanka, to powiem tak:
Rozliczał się będę w takiej kolejności:

1. Żona
2. Niemiecki Urząd Skarbowy - Finanzamt
3. Bóg

Innych zwierzchników nad sobą nie mam. Tobie natomiast zdecydowanie polecam zakup maszyny Singer Brillance 6180 w renomowanej sieci sklepów dyskontowych (magiczne słowo) Lidl w cenie 154,95 ero z przesyłką. Ups! Zapomniałbym - oferta dostępna tylko poprzez Lidl.de na terenie Republiki Federalnej Niemiec. Uwaga! Oferta ważna do wyczerpania zapasu magazynowego! Ale jeżeli, stanowi to dla Ciebie jakiś problem, to masz niezawodnego przyjaciela w osobie Twojego, nowego, ulubionego kolegi Grzesia, który kopsnie Ci taką maszynkę do Polski w cenie nawet 900 PLN i to już z wliczonymi kosztami przesyłki (oferta tylko dla taminy! - zasłużyła za tę gorycz - na osłodę. Reszta 950 PLN z wysyłką. Ale też Was kocham i dorzucę inny gratis.)
UWAGA!!!!!!
W ramach niebywałej promocji. Kupujący otrzyma fakturę w specjalnie przygotowanym na ten cel formularzu zawierającym telefony kontaktowe, do Urzędu Skarbowego w Katowicach, ZUS w Chorzowie, Biblioteki Miejskiej w Katowicach oraz Drużyny Harcerskiej 24WDP z Katowic w celu weryfikacji rozliczeń z powyższymi instytucjami. Jednocześnie na odwrocie tegoż dokumentu znajduje się modlitwa do świętego Mikołaja lub świętego Ekspedyta, do wyboru (można się pomodlić w intencji udanego interesu) oraz modlitwa do świętego Krzysztofa słynnego w Rzeczypospolitej patrona kierowców oraz transportowców (wskazana modlitwa za pomyślny transport nowego nabytku). Za dopłatą: wizerunek świętego Bonifacego - patrona m.in. krawców.
Pozdrawiam,
G.
P.S. Zwykła uprzejmość i logika sugerowałaby używanie interpunkcji i popełnianie mniej błędów w pisowni.
________________________________________________________
Panie Boże! A mogłeś z tego żebra, taką fajną kolejkę elektryczną zrobić!
Avatar użytkownika
Pogromca spamerów
:zacieszacz:
Avatar użytkownika
Krawiec-Filozof
Grzechotnik - piąteczka! :okok:
Krótko - za wsiarz, wpi...ol, w dyby i do lochu! I niech czeka na archeologów! :)
________________________________________________________
Maszyna do szycia składa się z:
1. maszyny zasadniczej
2. maszynisty
https://www.facebook.com/Zibiasz
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
:oklasky::zacieszacz:
________________________________________________________
"W żadnym wieku nie powinieneś się wstydzić tego, czego nie wiesz, ponieważ zamiłowanie do nauk i zajmowanie się nimi nie ogranicza się do czasów szkolnych, lecz kończy się z życiem." (Szymon Marycki,1551)

3 strony: < 1 2 3

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.