Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
kochani potrzebuję maszynę do wyszywania/haftowania prostych napisów literowych na taśmach nośnych - konkretnie chodzi o smycze dla psów - chciałbym zrobić mały prezent dla warszawskiego bidula i podarować parę smyczy.. około setki :)
napis ma wyglądać tak jak na obrazku..


prosze o sugestję jaką maszynę kupić..
dziękuję

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
taki o wzór
Avatar użytkownika
Szpec od maszyn
Maszyna elektroniczna z alfabetem. Taśmy nośne to już trochę cięższe szycie, jeżeli ma być więcej takiego szycia to maszyna powinna cechować się zwiększoną wytrzymałością na przeciążenia.
Avatar użytkownika
Świeżynek
Maszyna elektroniczna z alfabetem. Taśmy nośne to już trochę cięższe szycie, jeżeli ma być więcej takiego szycia to maszyna powinna cechować się zwiększoną wytrzymałością na przeciążenia.
taki model znalazłem
http://allegro.pl/limitowana-seria-maszyna-singer-one-plus-promocja-i4463476762.html
ewentualnie Arkę Radom 9000
nie ukrywam że budżet ograniczony i do hobbystycznego szycia nie chciałbym wydawać więcej jak 1500pln. Czy takie podejście ma sens?
czy odpuścić ten temat
Avatar użytkownika
Świeżynek
znalazłem maszynę janome txl607
nieznacznie droższą ale jeszcze mam pytanie jakiej wysokości mogę osiągnąć litery wyszywane taką maszyną? zalezy mi na tym aby miały od 15 do 25 mm.
pozdrawiam
Avatar użytkownika
Szpec od maszyn
Każdy sam musi podejmować decyzję o zakupie maszyny, powinno na decyzję wpłynąć przeznaczenie maszyny i posiadane środki. Opierając się na w/w postach maszyna jest potrzebna do hobbystycznego, podejrzewam sporadycznego wykorzystania, a haftowanie liter akcją jednorazową. Każdy ocenia po sobie, ja postawiony w takiej sytuacji wybrałbym dobrą maszynę mechaniczną do 1000zł, a haft zlecił do wykonania jednej z wielu firm tym się zajmującej. Nie ma się co oszukiwać, tańsze maszyny elektroniczne i hafciarki to w większości badziew, sensowny zakup to duży wydatek.
Avatar użytkownika
Świeżynek
bardzo dziękuję za podpowiedź.
sam też szukałem firm haftujących ale kilka odmówiło współpracy z uwagi na haft w taśmach nośnych.
jednocześnie dalej walczę z tematem - mailuje do firm.. hafty sa proste - "drukowane litery" po około 3000 ściegów cały napis.. ale jakoś spotykam się z odmową albo pozostaję bez odpowiedzi..
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Smycz, którą pokazałeś jest drukowana. Jest mnóstwo drukarni reklamowych, które podjęłyby się takiego zadania. Wobec tego pozostaje jedynie nieco wytrzymalsza, ale jednak zwykła maszyna bez alfabetu. Jest jeszcze jedno możliwe rozwiązanie: haft na cienkiej taśmie i naszycie jej na taśmę nośną. Bierz pod uwagę fakt, że haft ma również lewą stronę z reguły niezbyt estetyczną. Przy hafcie bezpośrednio na taśmie ta lewa strona będzie tak samo widoczna jak prawa i zepsuje cały efekt.

--- Ostatnio edytowane 2014-07-30 17:34:22 przez agaaffek ---
________________________________________________________
"Inteligencja jest jak nogi, masz za dużo to się potkniesz" Terry Pratchett
Avatar użytkownika
Świeżynek
Smycz, którą pokazałeś jest drukowana. Jest mnóstwo drukarni reklamowych, które podjęłyby się takiego zadania. Wobec tego pozostaje jedynie nieco wytrzymalsza, ale jednak zwykła maszyna bez alfabetu. Jest jeszcze jedno możliwe rozwiązanie: haft na cienkiej taśmie i naszycie jej na taśmę nośną. Bierz pod uwagę fakt, że haft ma również lewą stronę z reguły niezbyt estetyczną. Przy druku bezpośrednio na taśmie ta lewa strona będzie tak samo widoczna jak prawa i zepsuje cały efekt.
święta racja.
cieńsza taśma i wszycie na taśme nośną.
możesz zaproponować/polecić jakąś firmę która by wykonała takie tasiemki z moim wzorem?
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Drukarnie znam nawet trzy (od biedy cztery) i nawet niskonakładowe ale hafty na taśmach (nie korzystałam) - Botamex w Pabianicach? Mogę coś podpowiedzieć: daj ogłoszenie na Oferii i na OLX (dawna tablica) będziesz mógł wybierać.

--- Ostatnio edytowane 2014-07-30 17:34:48 przez agaaffek ---
________________________________________________________
"Inteligencja jest jak nogi, masz za dużo to się potkniesz" Terry Pratchett
Avatar użytkownika
Świeżynek
sprawa załatwiona.
do taśm nośnych będe przyszywał tasiemki ale nie drukowane tylko wyszywane żakardowe.
dobra oferta i trwalsze od drukowanych. można prać bez obaw :)

ale pojawia się pytanie znowu pierwotne - jaką maszynę wybrać. obecnie mam poczciwego łucznika już chyba 20 letniego :)
potrzebuje maszyny która wytrzyma 2 a nawet 3 warstwy taśmy nośnej czyli około 5-6 mm taśmy.
proszę też o konkretne wskazówki dotyczące polecanych nici, igieł etc ..
dziękuję

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.