Wersja do druku

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witam dziadek ma w piewnicy dwie maszyny i zlecił mi pozbycie się ich nie znam się kompletnie na tym może mi ktoś powiedzieć ile są one warte jak je opisywać? Proszę o pomoc ponieważ kompletnie się na tym nie znam są sprawne na pewno i mają całe wyposażenie.

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Czarna to Łucznik LZ-3 na złomie jakieś 60zł jak jest w dobrym stanie to jakieś 100-150 ale ze silnikiem sprzęgłowym. Oczywiście jeżeli jest w dobrym stanie technicznym i wizualnym to można spokojnie dużo więcej zarządać.

wrzuć więcej zdjęć tej juki
Avatar użytkownika
Świeżynek
Więcej nie mam niestety bo dziś u dziadka w piwnicy robiłem :D podobno dobrze działają bo były używane jeszcze nie dawno

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Świeżynek
Czarna to Łucznik LZ-3 na złomie jakieś 60zł jak jest w dobrym stanie to jakieś 100-150 ale ze silnikiem sprzęgłowym. Oczywiście jeżeli jest w dobrym stanie technicznym i wizualnym to można spokojnie dużo więcej zarządać.

wrzuć więcej zdjęć tej juki
ten silnik sprzęgłowy jest też do niej są kompletne i sprawne za ile mógłbym je wystawić ?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Na łucznika 150-200 juka 250-300

za taką cenę raczej powinieneś w miarę szybko sprzedać.
Avatar użytkownika
Szpec od maszyn
Na łucznika 150-200 juka 250-300
Polemizowałbym z tą wyceną, uważam, że dla Łucznika jest zawyżona, a dla Juki zaniżona. Ale po kolei dla obydwu maszyn już "czas minął", niewiele osób chce z nimi wiązać przyszłość. W tym segmencie cena zależy od możliwości "ciężkości szycia", z jednego krańca maszyny wysokoobrotowe do szycia lekkiego są wartości złomu użytkowego, a z drugiego końca rymarki (najcięższe szycie) warte są 6 do 8 tys. złotych. Omawiana Juki jest przeznaczona do szycia ciężkiego (następne to tylko rymarki), przy założeniu że jest sprawna jej wartość wynosi od 500 zł w górę, jeżeli maszyna jest po przeglądzie z pisemną gwarancją można zażądać 1000 zł - ponadto ta Juki została wyprodukowana w Japonii, a nie jak obecne w Chinach.
Inaczej wygląda sytuacja z Łucznikiem LZ-3, tak sfatygowane maszyny ze stolikiem i silnikiem przemysłowym "chodzą" max 150 zł (oferty z wyższymi cenami to pobożne życzenia). W omawianym przypadku Łucznik ma założony silnik od maszyny domowej, jest to nieporozumienie, nie da się wykorzystać możliwości maszyny. Te Łuczniki miały oryginalnie montowane silniki o mocy 250 W, jest to absolutne minimum, a i tak wielu użytkowników skarży się na małą moc, przy słabszym silniku większość jego mocy idzie na opory wewnętrzne maszyny, więcej możliwości można uzyskać na domowym Łuczniku kl. 82. Samą główkę Łucznika można bez problemu kupić za 50 zł ( oferty tej samej maszyny w cenie 100 zł pokazują się ponad rok i nie ma chętnych), chyba więcej trzeba wydać za silnik domowy z pedałem i to jest rozsądne przy sprzedaży, oddzielnie główka, oddzielnie silnik z pedałem - stolik tylko w przypadku odbioru osobistego.


--- Ostatnio edytowane 2014-11-16 17:34:13 przez bogdan ---

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.