Wersja do druku

3 strony: < 1 2 3 >

Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
...że nie wspomnę o obrażaniu tych, którzy siedzą w domu z jedną maszyną typu łucznik kupioną na allegro za 200 zł - ale mają sto razy więcej wyobraźni i umiejętności, niż niejeden "dyplomant" po kursach...

Prawda jest taka, że "gdzie indziej" bardziej liczą się umiejętności i talent niż kolejny papierek na ścianie.

Ania

--- Ostatnio edytowane 2012-04-26 12:51:30 przez czeremcha ---
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
.

60 godzin to duzo, wystarczajaco aby poznac techniki ktorych w polskim zacofanym systemie edukacyjnym sie nie uczy, a ktore stosuje sie w kazdym szanujacym sie zakladzie produkcyjnym.

1 problem.
60 godzin za 4200zł?
Niezrozumiałam.Trzeba wziąć jeden i drugi kurs.Ten na 25 godzin i na 35?

A jak sie weżmie tylko jeden 25 godzin to co?Lub drugi 35 godzin to co?

2 problem.
Piszesz o zakładzie produkcyjnym.Myślę ,że tutaj to nie produkcja,a raczej pojedyncze sztuki przewazaja.

3 problem.
Nie ma tego nigdzie w Polsce w systemie edukacyjnym?
A gdzie Ty się tego nauczyłeś?
Czy można kupić ten program w Polsce?Jeżeli tak, to gdzie i za ile?
Na czym ja mogę potrenować ,żeby się wprawić,jeżeli nie będę miała programu ?
Czy nawet te 60 godzin wystarczy do zawodowego przygotowania?

Poważnie pytam.






--- Ostatnio edytowane 2012-04-27 02:44:18 przez malgosia ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
kursant miałby podstawy do tego, aby po pewnych próbach własnych ze zdobytymi technikami wykonać taka bluzkę, lub jeszcze bardziej skomplikowane projekty. to tak jakbyś dostawała narzędzie, które gdy nabędziesz wprawy w używaniu możesz zrobić każdy model. jak kurs prawa jazdy, bedziesz mogła dojechać wszędzie, choć dopiero własna jazda uczyni cię wprawnym kierowca.
.
O właśnie.

"....Dopiero własna jazda uczyni cie wprawnym kierowcą".
Rozumię,że muszę kupić auto.
Pytam więc o program,gdzie i za ile.

Prawo jazdy jest amatorskie i zawodowe.Czy w tym przypadku też?Czy są programy amatorskie i zawodowe.Chyba trening amatorski nie wymaga ciężarówki.Jeżeli dałeś takie porównanie to wyjaśnij jak to wygląda.

Poważnie.

--- Ostatnio edytowane 2012-04-27 02:45:47 przez malgosia ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
i wlasnie o to mi chodizlo, ze pan mysli ze znajdzie naiwnych a na kilka konkretnych pytan odpowiedzi dac nie umie, juz pomijajac to ze nagabuje na roznego rodzaju forach bo kursantow brak, a to juz mowi samo za siebie. Wiec tak jak mowilam, kursik on-line, dyplomik wiadomo czego wart.
zyczymy powodzenia:) calkiem serio :))
Avatar użytkownika
Świeżynek
Dzień dobry,

To już 2 lata minęło od poprzedniego postu! Wiele doświadczeń i pracy w międzyczasie!
Ruszyła nowa strona o tematyce "komputerowe szkolenia projektowania odzieży":

http://szkoleniacad.com/

jest ona odpowiedzią na powyższe pytania, mniej i bardziej zasadne... gdyż odpowiedzi można znaleźć na stronie www, znajduje się tam pełna lista oprogramowania. Dobra wiadomość jest taka, że aby wsiąść udział w szkoleniu, nie trzeba kupować software'u gdyż koszt przekraczałby 30tys zł, pełny dostęp online oznacza PEŁNY DOSTĘP tzn kursant ĆWICZY a nie "patrzy". Kursant uczy się wszystkiego pod kierunkiem profesjonalisty.

Tematyka szkolenia:
Komputerowo wspomagane projektowanie – konstruowanie odzieży

Program szkolenia "komputerowo wspomagane projektowanie – konstruowanie odzieży" obejmuje następujące moduły:

- modelowanie szablonów dla typowych elementów odzieży - tzw. "basic blocks"
- cyfrowe modelowanie płaskie i przestrzenne 3D
- digitalizacja (tworzenie reprezentacji cyfrowej szablonów papierowych)
- stopniowanie szablonów
- zaawansowane konstrukcje odzieży tzw "advanced creations" w programach CAD
- interaktywne i automatyczne generowanie planów rozkroju

Szkolenie prowadzone w jednym (lub kilku wybranych) systemach CAD:
Optitex, Lectra, Gerber, Investronica, Gemini

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt.

PS: pani Flower, z całym szacunkiem, to co pani pisze oznacza po prostu brak kultury.
To prawda, że szkoła jest nowa, dlatego że opiera się na najnowszej technologii, i dopiero WY jako kursanci stworzycie jej RENOMĘ. Czy nie lepiej wziąć próbną lekcję i przekonać się po prostu samemu? Pierwsza sesja on-line przecież nic nie kosztuje!

Dyplom Szkoły, czyli tzw "papier" oznacza, że można np starać się o pracę w firmach odzieżowych produkujących odzież, gdzie takowe oprogramowanie się znajduje.

cena kursu 2500zł moduł podstawowy
3500zł z modułem zaawansowanym

standardowo 30 godzin na demonstracje i ćwiczenia pod kierunkiem nauczyciela i NIEOGRANICZONA ilość godzin na własne ćwiczenia.

POZDRAWIAM SERDECZNIE!



--- Ostatnio edytowane 2014-04-27 15:14:25 przez mtmconsultant ---

Załączone obrazy

Obrazy zostały zmienione. Kliknij przycisk 'Opublikuj' aby zapisać te zmiany!
Avatar użytkownika
Krawiec-Filozof
PS: pani Flower, z całym szacunkiem, to co pani pisze oznacza po prostu brak kultury.

--- Ostatnio edytowane 2014-04-27 15:14:25 przez mtmconsultant ---
Otóż ja ze swojej strony się wyrażę, bez całego szacunku, że sam popisałeś się brakiem kultury;
kultura osobista to znajomość literatury, obyczajów, historii itd... Możność nawiązania dyskusji na każdy temat i w pewien sposób ograniczona tolerancja dla zachowań innych ludzi.
A tak poza wszystkim - CAD jest z innej bajki;
Computer Aided Designing został wymyślony dla ludzi, którym brakuje wyobraźni przestrzennej, a to jest wybitnie najważniejsze w projektowaniu ubiorów.
Sam program jest przeraźliwie upierdliwy i nie ma NIC wspólnego z radością kreacji, szycia i tworzenia według podpowiedzi serca!
Nie damy z siebie zrobić cyborgów!
CAD nadaje się do projektowania instalacji ciepłowniczych, ale NIGDY nie do ubiorów!!!
Zapamiętnijcie to sobie raz na jutro!

--- Ostatnio edytowane 2014-04-27 22:16:02 przez Zibiasz ---
________________________________________________________
Maszyna do szycia składa się z:
1. maszyny zasadniczej
2. maszynisty
https://www.facebook.com/Zibiasz
Avatar użytkownika
Szpec od maszyn
Dyplom Szkoły, czyli tzw "papier" oznacza, że można np starać się o pracę w firmach odzieżowych produkujących odzież, gdzie takowe oprogramowanie się znajduje.

Z tym "papierem" można starać się o pracę, ale czy jest szansa by ją dostać?
Działam w innej branży ale to nie ma znaczenia, poszukując chętnego do poważnej współpracy szkoda mojego czasu nawet na rozmowy z osobą po kursie na odległość, chyba że kurs jest tylko drobnym niewiele znaczącym dodatkiem do posiadanych kwalifikacji.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Witajcie


Więc pytanie do mtmconsultant
Jeżeli bym chciał poznać każdy z tych programów które sć podane na stronie to jakie były by to wersje programów i ile by to kosztowało.


A dla ścisłości programy CAD są do wspomagania produkcji w zakładzie i do tworzenia konstrukcji odzieży, układów kroju, dokumentacji tehcnicznej.

Do wiadomości mtmconsultant w szkołach czyli technikach takie oprogramowanie jest i uczniowie też mają styczność z takimi programami od lat 90-tych obecnie to juz jest we wszystkich szkołach.

Do wiadomości forumowiczów

Tego typu kurs Online to mogę przeprowadzić osobiście za 1/4 ceny.

Tylko dziwi mnie to że kurs przeprowadzony w siedzibie firmy lub u klienta jest duzo tańszy od tego kursu Online.


--- Ostatnio edytowane 2014-04-29 10:55:57 przez Vestiarius ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Eeee 4 tys za kurs, po którym przy dużej dozie szczęścia znajdzie się pracę za 1500 zł to chyba trochę za dużo ;)
Co do oprogramowania CAD - jak się zasady konstrukcji zna wystarczy darmowy Solid Edge Drafting ;)
Fakt, nie zrobi niczego automatycznie, ale przy dobrym wykorzystaniu zmiennych może pewne rzeczy znacznie przyspieszyć. Tylko trzeba znać teorię konstrukcji (żeby w ogóle zacząć zabawę).
Obawiam się, że 60h to za mało na opanowanie jednego i drugiego (czyli konstrukcji odzieży + obsługa programu) i że ten kurs ma sens jedynie dla osób, które w temacie konstrukcji siedzą i mają potrzebę opanować dane oprogramowanie żeby sprostać wymaganiom zakładu.

Fakt, pracy konstruktora raczej nie dostanę bawiąc się w Solid Edge ale szczerze mówiąc zorientowałam się trochę w temacie pensji konstruktorów i możliwości rozpoczęcia takiej pracy nie mając doświadczenia i jednak szkoda zachodu.

A i jeszcze coś - nie rozumiem dlaczego firma głosi, że ten kurs uczy w kierunku projektowania odzieży .. projektowanie odzieży to zupełnie inny etap, konstrukcja to już wykonanie konkretnego projektu.
Do projektowania jednak lepiej posłuży tradycyjna technika rysowania ręcznego + talent i pomysły :)

--- Ostatnio edytowane 2014-05-04 20:24:41 przez Mrau ---
________________________________________________________
http://ciuchotworstwo.blogspot.com/ - moje szycie i początki konstrukcji :)
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
A i jeszcze coś - nie rozumiem dlaczego firma głosi, że ten kurs uczy w kierunku projektowania odzieży .. projektowanie odzieży to zupełnie inny etap, konstrukcja to już wykonanie konkretnego projektu.
No jak to po co - przecież tyle jest osób, którym się marzy wizja siebie jako projektanta... Media podkręcają to popularnymi programami - i na zasadzie "chęci szczerej" ludziska pchać się będą drzwiami i oknami... :D

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

3 strony: < 1 2 3 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.