Wersja do druku

3 strony: < 1 2 3 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Witajcie :)
Jestem nowa tu jak i jestem swiezynkiem w kwestii szycia. Zaczelo sie od tego ze narzeczony kupil mi maszyne do szycia - wiec postanowilam sie nauczyc szyc. Mieszkam od niespelna roku w Calgary i mam problem ze slownictwem, wiec chcialam poszukac dobrej ksiazki po polsku, kliknelam w google i trafilam tu. Szukalam i szukalam (juz wiedzialam czego dzieki Waszym wpisom) i znalazlam :) kupilam sobie PODRĘCZNIK SAMODZIELNEGO SZYCIA BURDY, i o dziwo maja jeszcze kilka na stanie. Jest to ksiegarnia z Nowego Jorku, polska ksiegarnia i ksiazka kosztuje $9.9 + koszty przesylki (do Canady wyszlo $11.5). Jednak uwazam ze sie bardzo oplaca, bo widzialam tydzien temu licytacje na allegro, ksiazka z brakujacymi 15 stronami kosztowala bagatela 150 pl zlotych!
Jakby ktos poszukiwal to tu jest link bezposredni do ksiazki:

http://www.polbook.com/index.php?p=advanced_search&phrase=podrecznik+samodzielnego+szycia&skat=-1&stype=all

ja kupilam wczoraj i czekam na listonosza ;D
pozdrawiam i dziekuje ze jestescie - fajne to forum :)
Jotka


--- Ostatnio edytowane 2013-07-11 03:46:05 przez Panajota ---

--- Ostatnio edytowane 2013-07-11 03:46:51 przez Panajota ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja bym polowała na allegro, te książki wciąż się pojawiają. Jak chciałam kupić swoją to przeleciało kilka, które uznałam za "za drogie" (chociaż teraz uważam że i tak warto :P) i kosztowały ok 30-50zł, a swoją znalazłam za 8zł w aukcji "kup teraz", więc da się ;)
Tak jak ktoś już pisał ustawcie sobie ściąganie rss z takim wynikiem wyszukiwania i jak tylko książka się pojawi na allegro to będziecie wiedzieć :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja swoją po długim oczekiwaniu kupiłam na allegro , chyba za 20zł ale warta jest każdej złotówki na nią wydaną , jest idealna !!! Mozna się z niej wiele nauczyć , ja ciagle do niej powracam . Szkoda ,że nie wznowią tej pozycji. Ksiażek o szyciu , dobrych jest bardzo mało , na allegro królują wydawanictwa z PRL-U.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja bym polowała na allegro, te książki wciąż się pojawiają. Jak chciałam kupić swoją to przeleciało kilka, które uznałam za "za drogie" (chociaż teraz uważam że i tak warto :P) i kosztowały ok 30-50zł, a swoją znalazłam za 8zł w aukcji "kup teraz", więc da się ;)
Tak jak ktoś już pisał ustawcie sobie ściąganie rss z takim wynikiem wyszukiwania i jak tylko książka się pojawi na allegro to będziecie wiedzieć :)
Co to jest ściąganie rss?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Co to jest ściąganie rss?
Jak to działa na tym portalu to nie wiem, ale generalnie rss pozwala na ściąganie/informowanie o zmianach na danej stronie www (ja wykorzystuje do tego program Thunderbird - i w ten sposób obserwuje ulubione blogi, tzn. za każdym razem jak jest nowy wpis to dostaję informację i mogę go podejrzeć albo wejść na stronę). Czasem występuje to pod nazwą Atom. Wydaje mi się, że można też dostawać powiadomienia na maila.
________________________________________________________
Porządek powinien brać przykład z bałaganu i robić się sam.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Co to jest ściąganie rss?
Jak to działa na tym portalu to nie wiem, ale generalnie rss pozwala na ściąganie/informowanie o zmianach na danej stronie www (ja wykorzystuje do tego program Thunderbird - i w ten sposób obserwuje ulubione blogi, tzn. za każdym razem jak jest nowy wpis to dostaję informację i mogę go podejrzeć albo wejść na stronę). Czasem występuje to pod nazwą Atom. Wydaje mi się, że można też dostawać powiadomienia na maila.
Potrzebuję czegoś takiego. Dziękuję.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Tak - to jest jak dostawanie maili z informacją o nowych postach / aukcjach itd :) Ja też wykorzystuję RSS do śledzenia blogów.
Potrzebujemy czytnik rss - ja korzystam z przeglądarki opera, która ma wbudowane sprawdzanie poczty i rss (chociaż teraz najnowsza wersja jest już przeglądarka i poczta osobno).
Na allegro trzeba wyszukać to co nas interesuje i mamy z boku "dodaj do ulubionych zapytań", ale jak klikniemy strzałkę to się pojawi "dodaj kanał RSS", klikamy to, klikamy zasubskrybuj i już będziemy dostawać powiadomienia o nowych aukcjach :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Już się nauczyłam :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
A czy można za jednym zamachem odświeżyć wszystkie kanały informacyjne? Każdy muszę odświeżać z osobna. Mam Explorera.
Avatar użytkownika
Krawiec-Filozof
A czy można za jednym zamachem odświeżyć wszystkie kanały informacyjne? Każdy muszę odświeżać z osobna. Mam Explorera.
Nie wiem, jak to tam jest w Explorerze, ale zainstaluj sobie Firefoxa i będziesz miała naprawdę elastyczną regulację, co ma się kiedy odświeżać itd... Można go spersonalizować dla siebie w każdym niemal szczególe.
Jest bez porównania wygodniejszy i bogatszy. I też za darmo! :)

Zbych
________________________________________________________
Maszyna do szycia składa się z:
1. maszyny zasadniczej
2. maszynisty
https://www.facebook.com/Zibiasz

3 strony: < 1 2 3 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.