Wersja do druku

11 stron: « < 5 6 7 8 9 10 11 >

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja się absolutnie entuzjastycznie nie wypowiadam :) Zdecydowanie wolałabym żeby było to dopracowane, jasne itd. Jednak zdaję sobie sprawę z tego, że jest to masa roboty, więc jestem jeszcze na etapie "zrozumienia" :P
Jak pisałam na początku wątku - takie serwisy omijam szerokim łukiem, ale ze względu na to, że wcześniej kupowałam to postanowiłam świadomie zaryzykować i sprawdzić o co chodzi.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
ja też znam :)

a poza tym jaką masz gwarancję, że tkanina, którą dostaniesz jest takiej samej jakości jak ta, którą kupiłaś wtedy? dzianina bardzo dzianinie nierówna i dlatego nawet zwykłe punto waha się baaardzo mocno cenowo

A jak się już uruchamia biznes i zaprasza do niego klientów, to wszystko musi działać na tip top inaczej jest to po prostu śmieszne i przedstawia sprzedawcę w bardzo niekorzystnym świetle. Ja takie działania odbieram jako brak szacunku dla mnie jako klienta a brak szacunku to ostatnia rzecz na jaką bym chciała być narażona w biznesowym układzie.

Z ciekawości spytam: wszystkie produkty znajdują się na stanie w magazynie czy to tylko forma dropshippingu?
Mam takie samo zdanie o calym tym przedsiewzieciu, raz kupilam u tego pana, ale tak jak piszesz, to o niczym nie przesadza prawda?
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
przy takiej formie współpracy, już w czasie zakładania konta dochodzi do wiążącej umowy handlowej a brak obiecywanego asortymentu lub tzw. "drobne niedociągnięcia" nie są już dobrą wolą tylko realnym łamaniem umowy. :( To przykre bardzo.

Ja w ramach "dobrej woli" mogę wykazać się entuzjazmem i docenianiem chęci tego pana aby nas maluczkich uszczęśliwić produktami, które według nieco są super dobre i super tanie. Ale w ramach "zdrowego rozsądku" ani tych super tkanin tam nie widzę, ani na pewno już nie widzę super cen a całą resztę raczej postrzegam w kategorii pomysłu na biznes jak zarobić na naiwności potencjalnych kupujących, niż w kategorii pomocy. :(

I dalej stoję twardo na stanowisku: najpierw wszystko musi działać a potem można zapraszać klientów :)

________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
A ten Pan siedzi i czyta te posty, i tak sobie mysle. Było wszytsko zapiete na tip top. Były zamówienia w excelu, ale państwo proponowali sklep online to ja zespół zaprzęgnąłem do pracy i siebie aby to zrobić i spełnic Państwa oczekiwania. Fakt można dostać bawełnę taniej, tylko teraz pytanie czy tez tak dobrej jakości. Moje dzianiny sa polskiego producenta kupowane belami i za tej jakości dzianiny jeśli zapłaca Państwo miej tez prosze o kontakt do tej hurtowni, a trochę już ich poznałem.
Podejrzane ze płaci się za dostęp do sklepu? Ha skoro sklep nie ma marzy to na czyms musi zarabiać.
Ale spokojnie niedługo dostęp bedzie otwarty, ale mozliwośc robienia zakupów bedzie dopiero po opłaceniu składki.
Zasady nie jasne? To proszę pisać wyjaśnię.

A co do flower, czy to juz nie jest lekka nagonka :)
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Nie rozumiem, czemu Pan caly czas do mnie pije, ze wyrazam swoje zdanie bo po prostu od strony klienta wyglada to malo profesjonalnie, trzeba bylo dopraszac sie o ceny, o zdjecia czy to takei dziwne ze czlowiek chce wiedziec co kupuje, jesli mam placic w ciemno?
Pan chcialby tak kupowac? Watpie :)
O tym juz pisalam zarowno ja, ,jak i mtoto, wiec prosze sie zajac juz swoim sklepem bo klienci czekaja i przestac caly czas sie mnie "czepiac", a posadzanie mnie o jakakolwiek nagonke jest troche na wyrost.
Koncze swoj udzial w tym watku.

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Czy mogłabym w takim razie prosić o dostęp do serwisu tak żebym mogła zobaczyć pełną listę towarów? Bo jak już pisałam, ze sklepu nic nowego się nie dowiedziałam...
Avatar użytkownika
Stały Bywalec
cały asortyment będzie widoczny do niedzieli
Avatar użytkownika
Świeżynek
hmm...a ja powiem tak,wydaje mi sie ze jestem osoba dosc wyrozumiala oplacilam rejestracje i czekalam na dostep dluuuuugo, dzis nagle patrze a tu jest haslo na poczcie mysle super!!! biegne jak zwariowana do komputera bo chce zobaczyc tkaninki a tu...... nie dosc ze hasla przyjac nie chcialo wcale i musialam sie posilkowac +zapomnialam hasla+ to do tego widze tylko kategorie kosmetyki i perfumy!!! no na Boga! mnie nie skusily kosmetyki tylko materialy...a gdzie mam ich szukac????(chyba u siebie w szafie):( z tego co czytalam to caly asortyment sklepu mial byc widoczny do niedzieli...wiec mam pytanie do Pana jak mi pan to wyjasni? czy oznaka takiej niekompetencji dobrze wplywa na zdanie o firmie wyrazane przez nas potencjalnych klijentow??? mial byc super asortyment,darmowa dostawa,jak narazie to nie ma nic co mnie zachecilo. wiec ja juz dziekuje i zycze grona oddanych klijentow,chociaz ja po takim poczatku nie bede do nich nalezec.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
... i KC się kłania ... :zalamka:
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Ja bym to zglosila, Uokik sie takimi sprawami szybko zajmuje, wiem, bo przerabialam, wystarczy napisac maila i dodac zalaczniki. Piniadze powinni Ci zwrocic.

11 stron: « < 5 6 7 8 9 10 11 >

Wątek jest zablokowany.