Wersja do druku

9 stron: « < 2 3 4 5 6 7 8 > »

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
A może wprowadzić rodzaj rekomendacji od administratorki, tzn. oferty sprzedaży daje każdy kto chce, ale na początku ma wpisany status "sprzedawca niezweryfikowany", a po kilku udanych transakcjach Sus dodaje mu cechę "sprzedawca zweryfikowany, polecany przez innych forumowiczów". Chociaż oczywiście można zakładać konta "martwe dusze" i z nich zachwalać sprzedawców, u których niby się kupiło.
Avatar użytkownika
Mistrzyni Krawiectwa
Fajny pomysł. Może "weryfikantami" mogłyby być np. wyłącznie osoby stale udzielające się na forum?

Że niby takie ograniczenie... Ale - przecież forum jest prywatne i Pani Administratorka i Właścicielka może stosować prywatne zasady... Nie ma obowiązku być przyjazna dla wszystkich...

Ania
________________________________________________________
Arkę zbudowali amatorzy - Titanica zawodowcy.

http://uczeremchypl.shoper.pl/

http://szycie-z-czeremcha.blogspot.com/

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Na dollfowym forum marketplace jest dostępny po iluś tam postach i m-ch pobytu na forum.
Można się wtedy z nową osobą oswoić i zapoznać.
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Administrator
Muszę pogadać ze ślubnym jak tę sprawę rozwiązać i jakie możliwości weryfikacji daje to forum.
W ogóle to my mało przyjaźni ostatnio jesteśmy i codziennie usuwamy kilka kont spamerów, którzy się tutaj rejestrują na potęgę.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Mam taki pomysł: Sprzedający wystawia swój towar, a kupujący nie zamawiają na privie, tylko jawnie na forum robią rezerwacje. Rezerwacja daje gwarancję, że towar nie będzie sprzedany nikomu innemu, albo poza forum. Rezerwujący nadaje swojej rezerwacji kolejny wolny numer. Rezerwujący ma prawo nie zrealizować kupna o ile osoby rezerwujące przed nim nie potwierdzą, że sprzedaż przebiegła poprawnie. Klient rezerwuje po jednej rzeczy w każdym poście, ale potem może połączyć swoje rezerwacje w jedno zamówienie. Sprzedający ma prawo skasować klientowi rezerwację, jeżeli ten nie realizuje zamówienia, mimo że sprzedający zebrał pozytywne oceny.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Mam taki pomysł: Sprzedający wystawia swój towar, a kupujący nie zamawiają na privie, tylko jawnie na forum robią rezerwacje. Rezerwacja daje gwarancję, że towar nie będzie sprzedany nikomu innemu, albo poza forum. Rezerwujący nadaje swojej rezerwacji kolejny wolny numer. Rezerwujący ma prawo nie zrealizować kupna o ile osoby rezerwujące przed nim nie potwierdzą, że sprzedaż przebiegła poprawnie. Klient rezerwuje po jednej rzeczy w każdym poście, ale potem może połączyć swoje rezerwacje w jedno zamówienie. Sprzedający ma prawo skasować klientowi rezerwację, jeżeli ten nie realizuje zamówienia, mimo że sprzedający zebrał pozytywne oceny.
Do tego lepiej by było, gdyby sprzedający mieli po jednym wątku sprzedażowym, imiennym pokazującym historie ich sprzedaży.
Avatar użytkownika
Świeżynek
a może za pobraniem? można sprawdzić przesyłkę przy kurierze, czy też na poczcie (nie na wszystkich)? Wasz pomysł też dobry.
Avatar użytkownika
Administrator
Napewno za pobraniem daje zdecydowanie większą pewność niż przedpłata na konto. Można wprowadzić taki zapis na forum, że osoby "świeże", zarejestrowane na forum tylko po to aby coś sprzedawać mogą ale tylko za pobraniem. Jeśli nie spełni tego warunku jego ogłoszenie zostanie usunięte.

Natalia tylko zobacz jak było z Garudą. Ja u niego zamawiałam raz materiały a potem zakupiłam akcesoria krawieckie bo coś tam wyprzedawał i obie paczki dotarły i byłam zadowolona. A potem wyciął taki "numer" :/
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Moim zdaniem giełda powinna być dla osób tu bywających, szyjących, udzielających się i które czasem mają coś do sprzedania.

A osoby, które chcą handlować i tylko po to się tu zarejestrowały, powinny to robić na allegro i tu tylko podać link. Allegro ma lepsze narzędzia do dyscyplinowania nieuczciwych sprzedawców.

--- Ostatnio edytowane 2013-09-28 22:39:55 przez Wiola99 ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Moim zdaniem też giełda powinna być dla osób udzielających się tutaj, dlatego zaproponowałam wersję z liczbą postów i długością "bycia" na forum :P

9 stron: « < 2 3 4 5 6 7 8 > »

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.