Wersja do druku

6 stron: 1 2 3 4 5 6 >

Avatar użytkownika
Świeżynek
Miejsce w którym można pytać o wszystko związane z hurtownią Polimex :oczko:
A ja postaram się na wszystko odpowiedzieć :zawstydzony:

Trochę o mnie >> TUTAJ <<

--- Ostatnio edytowane 2012-04-16 12:26:11 przez Garrin ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Koszty wysyłki
Koszt wysyłki zamówienia w naszym sklepie jest sumą dwóch kwot:

Pierwsza to opłata, którą pobiera firma kurierska za transport paczki. Niestety ze względu na gabaryty naszych towarów bardzo ciężko jest określić z góry koszt przesłania całego zamówienia, bez wcześniejszego spakowania go. Orientacyjny koszt kuriera wynosi 13,42 PLN netto za wysyłkę jednej paczki do 30 kg (plus opłata za pobranie, jeżeli dotyczy - około 3,5 PLN netto). Jeżeli wysyłka jest na tyle duża, że wysyłamy ją na palecie, koszt transportu jest kalkulowany indywidualnie dla każdego zamówienia.
Druga kwota to opłata za przygotowanie i obsługę zamówienia. W przypadku trybu realizacji szybkiej zależy ona jedynie od wartości zamówienia, w przypadku trybu realizacji dokładnej również od innych czynników. Koszt przygotowania zamówienia w realizacji dokładnej zostanie Państwu wyświetlony podczas składania zamówienia.

Koszt przygotowania zamówienia w realizacji szybkiej jest określany według poniższej tabeli:

Wartość brutto towarów przygotowanych do wysyłki Opłata za przygotowanie i obsługę zamówienia
<100 pln 15 pln brutto
100,01 – 200 pln 20 pln brutto
200,01 – 300 pln 25 pln brutto
300,01 – 700 pln 30 pln brutto
700,01 – 1000 pln 35 pln brutto
1000,01 – 1500 pln 40 pln brutto
>1500 pln 45 pln brutto

i ja już pytań nie mam
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Świeżynek
Trochę trudno się odnieść to tego, bo pytania jako takiego nie było. Ale rozumiem, że chodzi tutaj Pani o koszty przygotowania?

Nasza działalność to w dużej mierze sprzedaż tradycyjna jako sieć hurtowni, gdzie towar jest wypakowywany i wystawiany na półki, skąd klient może barć wszystko do wózka. Przy zamówieniach internetowych pracownik musi zrobić to za klienta. Wybrać produkt, spakować i przygotować do wysyłki kurierem.

Dlatego też wolimy zachować nasze niskie hurtowe ceny w sklepie internetowym i oddzielić je od ceny samego przygotowania i wysyłki, by nie obciążać nimi osób które kupują towar osobiście.

Koszty przygotowania u nas są po prostu wyszczególnione i widoczne, a inni ukrywają je np. w marży na wszystkich produktach, jeszcze inni mają tylko duży, ciemny magazyn na obrzeżach miasta z którego wysyłają towar ;)

Nie chce tutaj bynajmniej wybielać tych kosztów tylko pokazać inny punkt widzenia. Te koszty ponosi każda firma np. samych pudeł kartonowych, czy też taśm klejących. Jednak jedni wolą dodać sobie dodatkową marżę np. 5% do ceny na wszystko i zarabiać jeszcze na osobach które kupują osobiście.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Michale, to jak ja sobie pojadę do Łodzi do Polimexu to asortyment będzie taki jak na stronie www? i będę mogła ładować w detalicznych cenach do koszyka co mi przyjdzie do głowy ( co tam ze stonki wynotowałam na kartelunie swoją)? Może to dziwne pytanie, ale zawsze się nad tym zastanawiałam czy jest tak samo jak na stronie np. zamki w jednym kolorze rozumiem 10 szt ale nici już pojedynczo, i tkaniny na metr czy cała belka? Czy sklep jest przystosowany w taki sposób do klienta detalicznego, że można praktycznie wszystko na sztuki?
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Administrator
Mnie tez interesują tkaniny i minimalna ilość jaką muszę kupić w sklepie stacjonarnym np. w Pszczynie.
________________________________________________________
* eTasiemka.net - tkaniny i pasmanteria :) rabat10 - z tym kodem zakupy tańsze o 10%

* Susanna szyje - mój blog :)

Avatar użytkownika
Stara Gwardia
firma w której pracuję jest Waszym klientem i mam pierwsze pytania...
czy mogę kupić np. 10 metrów BIZA KALETNICZA BRĄZOWA K-BZA-BK8035-304 czy jest jakaś ilość minimalna?

jaki to jest zamek ZAMEK BŁYSKAWICZNY KOSTKA #5 ROZDZIELCZY (50szt) (I-5K0-85M1-332), tzn jak wygląda?

i jeszcze jedno... czy są ograniczenia (minimum) zakupu DZIANINA VELBOA?


i jeszcze pytanie o przygotowanie paczki, jeśli kupuje belkę materiału (np. 100 po 12 zł) to za przygotowanie paczki płacę 40 zł, i jeśli kupuję nici (np. 500 szpulek po 2,45 każda innego koloru) to też płacę 40 zł za przygotowanie?
________________________________________________________
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
Witaj :)
jesteś spełnieniem moich marzeń ;) firma w której pracuję jest Waszym klientem i mam pierwsze pytania...
czy mogę kupić np. 10 metrów BIZA KALETNICZA BRĄZOWA K-BZA-BK8035-304 czy jest jakaś ilość minimalna?

jaki to jest zamek ZAMEK BŁYSKAWICZNY KOSTKA #5 ROZDZIELCZY (50szt) (I-5K0-85M1-332), tzn jak wygląda?
________________________________________________________
Wiadomość skomentowana przez Susanna :
Ta wiadomość została przeniesiona z wątku Witam!.
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
i jeszcze jedno... czy są ograniczenia (minimum) zakupu DZIANINA VELBOA?
________________________________________________________
Wiadomość skomentowana przez Susanna :
Ta wiadomość została przeniesiona z wątku Witam!.
Avatar użytkownika
Świeżynek
http://monikamagdalena.blogspot.com/ napisał w dniu 2012-04-16 18:36:24:
Michale, to jak ja sobie pojadę do Łodzi do Polimexu to asortyment będzie taki jak na stronie www?
Powiem więcej, będzie jeszcze większy - bo na stronie ciągle dodajemy produkty, a niektórych po prostu nie wystawiamy bo ciężko je kupić przez internet lub nam je pokazać na pojedynczym zdjęciu - dlatego zapraszam do Hurtowni :)

http://monikamagdalena.blogspot.com/ napisał w dniu 2012-04-16 18:36:24:
i będę mogła ładować w detalicznych cenach do koszyka co mi przyjdzie do głowy ( co tam ze stonki wynotowałam na kartelunie swoją)?


Będziesz mogła kupować nawet w hurtowych cenach ;)

http://monikamagdalena.blogspot.com/ napisał w dniu 2012-04-16 18:36:24:
Może to dziwne pytanie, ale zawsze się nad tym zastanawiałam czy jest tak samo jak na stronie np. zamki w jednym kolorze rozumiem 10 szt ale nici już pojedynczo, i tkaniny na metr czy cała belka? Czy sklep jest przystosowany w taki sposób do klienta detalicznego, że można praktycznie wszystko na sztuki?

Mnie tez interesują tkaniny i minimalna ilość jaką muszę kupić w sklepie stacjonarnym np. w Pszczynie.


Niestety, to zależy od produktu. Aktualnie nie prowadzimy sprzedaży czysto detalicznej. Ale są produkty takie jak chociażby manekiny, czy też nici (wybrane), które można kupować na sztuki. Na przykład nici 5000y można przyjść i kupić jedną szpulkę. Zamki już na paczkę (50 szt.), na samej hali są też mniejsze "pasmanteryjne" paczuszki po 10 sztuk. Jeśli chodzi o materiały tutaj jest niestety problem jeśli chodzi o detal. Niestety nie prowadzimy obecnie sprzedaży na metry, a na belki. Jednak cena ze względu na rodzaj towaru musi być podana za metr. Czyli minimalną ilością jest belka. Jednak wszystko zależy od naszego dostawcy/producenta jak duża belka będzie. Jedna belka może mieć 40mb, inna 60y, są też belki podszewki i po 120mb. Oczywiście zdarzają się belki "akceptowalne" dla detalisty 15-30mb, ale nie zawsze i nie dużo. Oczywiście można do nas zadzwonić, podać indeks lub nazwę interesującej tkaniny, a osoba w Biurze Klienta poda jakie są najczęściej belki. Na przykład, że Tkaniny żakietowe i garsonkowe "XW" występuje w belkach od 40 do 60mb. Na miejscu oczywiście można sobie poszperać na półce i znaleźć jakąś "odpowiednią", a przy okazji po dotykać materiał ;)


firma w której pracuję jest Waszym klientem i mam pierwsze pytania...
czy mogę kupić np. 10 metrów BIZA KALETNICZA BRĄZOWA K-BZA-BK8035-304 czy jest jakaś ilość minimalna?

jaki to jest zamek ZAMEK BŁYSKAWICZNY KOSTKA #5 ROZDZIELCZY (50szt) (I-5K0-85M1-332), tzn jak wygląda?

i jeszcze jedno... czy są ograniczenia (minimum) zakupu DZIANINA VELBOA?

i jeszcze pytanie o przygotowanie paczki, jeśli kupuje belkę materiału (np. 100 po 12 zł) to za przygotowanie paczki płacę 40 zł, i jeśli kupuję nici (np. 500 szpulek po 2,45 każda innego koloru) to też płacę 40 zł za przygotowanie?


Biza kaletnicza kiedyś była sprzedawana na kilogramy około 10kg. Teraz sprzedawana jest w metrach... około 250m na "szpulce". Więc niestety z 10 metrami może być problem.

Jeśli chodzi o zamki to wiemy, że jest z nimi problem, dlatego też od pewnego czasu wszystkie zamki dekoracyjne (z różnymi przywieszkami) mają własne zdjęcie, a nie tylko grupowe. Aktualnie jesteśmy w trakcie wprowadzania nowego sposób prezentacji zamków również w tych "nie dekoracyjnych". Niestety na naszej stronie samych kolorów jest pokaźna ilość więc zajmuje nam to trochę czasu. Ale już niedługo :) Jeżeli to nie problem proszę napisać na [email protected] , że chce Pani zdjęcie tego konkretnego zamka (proszę podać indeks) :) Grafik zrobi fotkę i prześle na e-mail.

Co do dzianiny Velboa, to na początku można było dostać belki zaczynające się od 15mb. Aktualnie sprawdziłem na hali i posiadamy belki tak około 30mb. Wszystko zależy od koloru, bo np. DZIANINA VELBOA "KUBUŚ" widziałem belkę 23mb, a inne kolory 28,31,33,29mb. Wszystko zależy od koloru i tego jakie dostaniemy nawoje od producenta.

Koszty przygotowania są uzależnione od kwoty brutto zamówienia. Więc moja odpowiedź brzmi TAK. W obu przypadkach wyniesie tyle samo. Oczywiście osoba która będzie kompletować zamówienie z nićmi na pewno zapamięta to zamówienie na długi czas. Niestety nie ma złotego środka od czego wyliczać koszt przygotowania. Zdecydowaliśmy się na wariant od wartości, co oczywiście również nie jest idealne - co pokazuje Pani przykład, ale jeżeli dałoby się inaczej to wyliczyć uwzględniając cały nasz asortyment to jesteśmy otwarci na propozycje :)

Chociaż, chyba wolałbym przynieść 500 szpulek, niż 6 belek kodury po 50mb za ~4zł/mb ;) ;)


--- Ostatnio edytowane 2012-04-17 12:29:56 przez Garrin ---
Avatar użytkownika
Stara Gwardia
dziękuję za wyczerpującą odpowiedź
________________________________________________________

6 stron: 1 2 3 4 5 6 >

Zaloguj się aby napisać odpowiedź.